Wydarzenia


Dzień Samorządu Terytorialnego 2017


 

W dniu 02 czerwca 2017 r. Pani Krystyna Wojtyło - Wójt Gminy Hyżne wraz z przedstawicielami samorządów wszystkich szczebli instytucji samorządowych z województwa podkarpackiego uczestniczyła w uroczystościach Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Farnym w intencji podkarpackich samorządowców. Po jej zakończeniu parada przedstawicieli samorządów terytorialnych przeszła ulicami Rzeszowa, aby wziąć udział w konferencji okolicznościowej, która odbyła się w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Podczas konferencji zostały wręczone wyróżnienia i nagrody dla najlepszych samorządowców z regionu.

Pani Wójt Krystyna Wojtyło otrzymała z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego p. Władysława Ortyla i Wojewody p. Ewy Leniart WYRÓŻNIENIE dla Najlepszego Wójta w Województwie Podkarpackim w 2016 r., a tym samym została nominowana do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Otrzymane wyróżnienie jest dowodem uznania i podziękowania za wieloletnią działalność na rzecz społeczeństwa Gminy Hyżne.

Podczas gali wręczono również nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia oraz nagrody w konkursie na najlepszą stronę internetową i stronę facebook podkarpackich samorządów.

 

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe w naszym kraju, które odbyły się 27 maja 1990 roku.