Wydarzenia


Poświęcenie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego OSP w Hyżnem


 

            W dniu 21 maja 2017 r. w  jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Hyżnem odbyła się ceremonia poświecenie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego Mercedes - Benz ATEGO.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15:00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. NMP w Hyżnem, następnie odbył się przemarsz do Remizy Strażackiej gdzie na placu odbyło się uroczyste poświecenie  samochodu strażackiego oraz część oficjalna i artystyczna.

Strażackie święto swoją obecnością uświetnili:  Poseł na Sejm RP Pani Krystyna Wróblewska, Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pan Stanisław Kruczek, Wójt Gminy Hyżne Pani Krystyna Wojtyło, radni gminy Hyżne z przewodniczącym rady Gminy Hyżne Panem Bogusławem Kotarbą, dyrektor GOK Hyżne Antoni Ossoliński, przedstawiciele KM PSP i Zw. Wojew. OSP w Rzeszowie oraz Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Pan Bogusław Kida.

W uroczystości udział wzięły także poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Hyżne wraz przedstawicielami zarządów tych jednostek oraz orkiestra dęta z OSP Dylągówka i zaprzyjaźniona jednostka OSP z Dubiecka.