1

Wydarzenia


Dożynki w miejscowości Grzegorzówka


W dniu 28 sierpnia 2016 r.  w Grzegorzówce odbyły się Dożynki Gminne.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. dziękczynną za zebrane plony oraz
w intencji rolników naszej gminy w kościele parafialnym Grzegorzówka – Wólka Hyżneńska. Podczas Mszy św. zostały poświęcone zebrane plony i wieńce dożynkowe przyniesione przez delegacje z poszczególnych miejscowości naszej gminy.

Następnie odbył się przemarsz korowodu dożynkowego. Podczas uroczystości dożynkowych została poświęcona ,,altana widowiskowa” w Grzegorzówce. Pani Wójt Krystyna Wojtyło odebrała chleb z tegorocznych zbiorów od Starostów Dożynek  Małgorzaty i Andrzeja Filip. Podziękowała za otrzymany bochen chleb oraz za pracę i trud włożony
w uprawę ziemi, życzyła wszystkim zebranym dobrej zabawy w miłej atmosferze. Głos rownież zabrali goście: Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Starosta Powiatu Rzeszowskiego Pan Józef Jodłowski oraz Dyrektor Dep. NIK Pan Józef Górny.

Podczas dożynek odbył się konkurs na najładniejszy wieniec, a także na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Jadło przygotowywały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.

Uroczystością dożynkowym towarzyszył program artystyczny. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały zespoły taneczne min. ,,Sagat”, ZPiT ,,Hyżniacy”, zespół taneczny z Rzeszowa zaprezentował mieszankę tańców latynoamerykańskich połączonych
z elementami fitness zwany Zumbą. Przygrywała Kapela ,,Hyżniacy”, Zespół Wokalny Ogniska Muzycznego oraz Orkiestra Dęta z Dylągówki.

Dożynki Gminne zakończyły się wspólną zabawą taneczną.