Gmina Hyżne

e-mail: ug@hyzne.pl
www: hyzne.pl
Data wydruku: 2018-10-20 10:37:56

Wydarzenia

150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich

 

W dniu 16 października 2016r. odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Przyjęcie odbyło się w hali sportowej przy Gimnazjum w Hyżnem. Uroczystości zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Hyżne Panią Krystynę Wojtyło i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Hyżnem Pana Antoniego Ossolińskiego.

Wśród zaproszonych gości w niedzielnej uroczystości wzięli udział: Pan Mieczysław Bochenek - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolnych, a także Pani Stefania Michałek - Członek Zarządu WZRKiOR.

Wszystkich zebranych przywitała Pani Wójt, która przedstawiła sprawozdanie z działalności kół, złożyła podziękowania za wieloletnią pracę oraz zaangażowanie.

Głos zabrał również Pani Antoni Ossoliński, który przybliżył historię Kół Gospodyń Wiejskich, a następnie życzył wszystkim zebranym udanej zabawy.

Po przemówieniach nastąpiło symboliczne wręczenie kwiatów oraz upominków. Na ręce przewodniczących KG W z poszczególnych miejscowości zostały wręczone podziękowania. Wszystkim paniom zostały złożone serdeczne życzenia, następnie wzniesiono toast. Nie obyło się również bez jubileuszowego tortu.

Atrakcją spotkania była część artystyczna. Wystąpił kabaret z Chmielnika, który otrzymał od publiczności gromkie brawa. Ponadto na scenie swoje umiejętności zaprezentował zespół tańca towarzyskiego „SIGNUM DANCE”, który zaprezentował się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa z zespołem muzycznym Pana Janusza Kawalca i Pana Bolesława Walasa. Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszonych gości trwała do późnego wieczora.